پریشانی های یک سرباز۷

دوست ندارم به کسی گیر بدم و یا اینکه از فرد خاصی انتقاد کنم. علاوه بر این هیچ علاقه ای به سیاستمداران و روشهای حکومتی و این جور موضوعات هم ندارم. اما مدتیه که یه چیزایی بدجوری عذابم می ده. احساس می کنم داره شعورم به زشت ترین شکل ممکن زیر سوال میره.

اوجش همین دو سه روز پیش بود. وقتی که نظامی های انگلیسی آزاد شدن.

فکر کنم تنها کشوری در جهان باشیم که با یه خروار ادعا، به راحتی  تسلیم می شیم. همون زمانی که نظامی های انگلیسی توی آب های ایران دستگیر شدن، از دیپلمات های ایرانی گروگان گرفته شده، هیچ خبری نبود. احمدی نژاد از همون اول قضیه، گروگان گیری رو به گردن انگلیس ها انداخته بود و بعد از دستگیری ملوان ها هم قرار به این بود که گروگان ها با ملوان های انگلیسی معاوضه بشن. چند روز از ماجرای ملوان ها گذشت و در کمال نا باوری ملوان های متجاوز بخشیده شدن و ظرف دو سه روز عازم انگلستان شدن. این وسط هیچ کس نگفت که بابا تکلیف گروگانهای خودمون چی میشه؟! بعد هم آقایون با کلی دبدبه و کبکبه بادی به غبغب انداختن که ما آدمهای رئوفی هستیم و اینبار هم ما بزرگواری کرئیم و از اینجور حرفها!

قضیه بیشتر شبیه حکمیت ابوموسی اشعری و عمروعاص بود.
سوال من اینه: آقایون اگر شما معتقدید گروگانگیری کار انگلیسهاست چرا به این راحتی کوتاه اومدید؟ اگر هم از گروگانگیری انگلیس مطمئن نیستید پس چرا از اول این قضیه رو تو بوق و کرنا می کنید؟

دیگه حالم از همه این چرت و پرت هایی که به اسم اقتدار به خورد ملت داده میشه به هم می خوره. دوست دارم برای یک بار هم که شده از آقای احمدی نژاد چند تا چرا بپرسم.

بپرسم:

چرا دیگه صحبتی از بیمارانی که داروی ایدز روی آنها تست شده وسط نمی آرید؟

چرا دیگه از اون دختر بچه ای که با قابلمه و لگن انرژی هسته ای به دست آروده بود، خبری نیست؟

چرا هر روز از کلاه برداری ها و اختلاس ها و جرم ها شهرام جزایری حرف زده می شه ولی از 525 میلیارد تومان اختلاسی که توی صدا و سیما شد (طبق گزارش مجلس) حرفی نمی زنید؟ چرا علی لاریجانی به جای اینکه به پای میز محاکمه کشیده بشه، تا جواب اختلاس و فساد مالی صدا و سیما رو بده، میشه رئیس کمیسیون امنیت ملی ؟!

چرا؟

چرا؟

چرا؟

/ 2 نظر / 24 بازدید
کوچه ی پشتی

سلام. سوال های خوبی بود. فردا که محمود رو ديدم حتما ازش می پرسم جوابشو بهت می گم خيلی باحال نوشتی ها!‌ بابا يه پا سياستمدار بوديو نمی دونستی ها!‌ واقعا در مورد اولش خيلی جالب و جديد حرف زدي. من روزی چند بار آپ می کنم. الانم آپم. بيا اونور. بای

ماندانا

اقتدار ملی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شوخی می کنی؟ اقتدار ملی از اقتدار تک تک ماها مياد... اصلا داريم که بخواد با هم جمع بشه؟؟؟؟؟؟