استاندار گلستان از مناطق جنگلي شرق استان بازديد كرد

خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۵/۰۵/۲۳

استاندار گلستان عصر روز گذشته از مناطقي از جنگلهاي شرق گلستان كه دچار آتش سوزي شده بود، بازديد كرد.
دكتر "علي محمد شاعري" در اين ارتباط از مناطق جنگلي تنگراه و حوزه خراسان شمالي و گلستان بازديد و بر لزوم تهيه امكانات براي مهار كامل آتش تاكيد كرد.
وي همچنين دستورات لازم براي اقدامات پيشگيرانه مهار آتش و جلوگيري از گسترش آن را صادر و بر بسيج امكانات استان در اين زمينه تاكيد نمود. 
 دكتر شاعري از تمامي دستگاههاي اجرايي استان خواست تا با هماهنگي ستاد حوادث غيرمترقبه استان نسبت به تامين امكانات مورد نياز اين ستاد اقدام كنند.
آتش سوزي در منطقه حفاظت شده "رباط قره‌بيل" در غرب خراسان شمالي از عصر روز شنبه مجددا آغاز شد، اكثر اراضي اين منطقه را درختچه‌اي از نوع "گون" با پوشش يك الي دو مترمربع پوشانده است.
به گفته فرماندار مينودشت آتش سوزي در اين منطقه طي روزهاي گذشته مهار شده بود كه به دليل وجود آتش زير خاكستر، ادامه گرما و وزش باد در منطقه، دوباره رخ داده است.
"محمد عجم" روز يكشنبه به خبرنگار ايرنا گفته بود: نيروهاي اعزامي به محل حادثه، دو الي سه بار آتش سوزي را مهار كرده‌اند، اما به دليل ورزش باد و عدم دسترسي به منطقه بدليل صعب العبور بودن، آتش سوزي همچنان ادامه دارد.
آتش سوزي در غرب استان خراسان شمالي و در منطقه حفاظت شده پارك ملي گلستان از روز هجدهم مردادماه آغاز شده بود كه با تلاش نيروهاي امدادي دو استان در روز نوزدهم مرداد مهار شد.

/ 0 نظر / 21 بازدید