تصادف خودرو باعث مرگ يك قلاده پلنگ كمياب در راور كرمان شد

mz00044-leopard.jpg

مديركل محيط زيست كرمان گفت: برخورد يك خودرو در محور راور به مشهد با يك قلاده از پلنگهاي منطقه دربند راور، منجر به كشته شدن اين حيوان نادر شد.

دكتر درخشاني در گفت‌وگو با خبرنگار «محيط زيست» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: اين حيوان نر بوده و جفت وي نيز در منطقه ديده شده است. />

وي تصريح كرد: منطقه دربند يكي از بهترين زيستگاههاي منحصر به فرد شهرستان راور با وسعتي معادل500 كيلمتر مربع و داراي ارتفاعات خاص و دشتهاي بي‌نظيري و از زيستگاههاي اصلي كل و بز و قوچ و ميش در منطقه است.

ind1.jpg/>

درخشاني در رابطه با تعداد اين گونه وحوش در منطقه گفت: تعداد پلنگ مشاهده شده در منطقه حدود 6 قلاده بوده اما با عنايت به بررسي‌هاي انجام شده و آثار و شواهد به نظر مي رسد حدود 30 قلاده در شهرستان راور وجود داشته باشد كه در نوع خود كم نظير است. />

وي در پايان خاطرنشان كرد: با توجه به حساسيت قضيه، محيط بانان حفاظت محيط زيست استان در صيانت از اين حيوانات نادر كمال دقت و مراقبت را به عمل مي آورند.

(عکس ها تزیینی می باشند)

لینک خبر از ایسنا />

/ 7 نظر / 202 بازدید
ماندانا

طفلی! طفلی جفتش!

امير

جاده رو از وسط زیستگاه پلنگا رد کردن ؛ یا اینکه پلنگه اومده طرف جاده ؟ اميدوارم حداقل برای اين ۳۰ قلاده باقی مونده که البته فقط ۶ قلادش مشاهده شده اتفاقی نیفته.

safzav

در سال کلی حيوون اينجوری ميميرن. اتفاق غريبی نيست.تصادفات جاده ای برای ما آدم ها فقط يکی از بيشترين عوامل مرگ و مير نيست.

ابوالفضل وطن پرست

در ميان گونه گونه مرگ ها / تلخ تر مرگی است مرگ برگ ها.....

آقا لطيف

سلام.من مطالب وبلاگ شما را خواندم.اگر به خواندن نظرات و ديدگاههای متفاوتی درباره تاريخ - جغرافيا - محيط زيست - حیات وحش و جهانگردی علاقه داريد وبلاگ من را بخوانيد.ممنون.

تله كابين

مرسي كه عكس متوفي رو هم زدي.راستي اون آقاي هندي كيه رو ماشين؟ فيلم برداري فيلم شعله است.

سپهر سليمی

سلام دوست عزيز- وبلاگت اسم قشنگی داره اميدوارم هميشه سرباز بمونی و اضافه خدمت بخوری لينکت کردم