سال نو شد!!

بازهم سال جدید آمد. دوباره شروع شد! همین اول کاری اضافه خدمت خوردیم. حالا برای چی، بمانذ!

سال برای ما نو می شود ولی برای طبیعت کهنه تر. بهتر است بگویم ما طبیعت را کهنه تر می کنم. روز سیزده به در سری به اطراف زدیم. البته اطراف خانه مان! انگار هیچ کس حواسش نبود که کجست. خیلی دلم می خواست از یکی بپرسم هیچ فکر کردی این چمن های که داری لگد می کنی چه جوری اینجا ظاهر شده اند؟ شاید کمتر کسی آنجا این فکر را می کرد که بعد از رفتنشان پارک چه قیافه ای به خودش می گیرد!

کاش می شد مثل تبلغاتی که پزشک های زیبای می کنند، به آدم ها قبل از اینکه کاری انجام دهند، بعد از عملشان را نشان می دادیم.فکر می کنم تاثیرش بسیار بیبشتر از فعالیت های دیگر بود! نیاز به ماشین زمان داریم!!  

/ 7 نظر / 23 بازدید
مرد خاکی

سلام سرباز زمين...خسته نباشی... موفق باشی... اين اضافه خدمت ها تموم ميشه...

ماندانا

اضافه خدمت که حقته! بعد هم می شه اين قبل و بعد رو نشون داد. کافيه ازش عکس بگيری و بعد بری با زيباسازی صبحت کنی و اون قسمت شهرداری که به گل و گياه شهر می رسه که الان اسمش يادم نيست. بعد اونها خودشون اسپانسور بشن يه خبرنامه محلی چاپ کنن و اين عکس ها و مطالب تو رو توی محل پخش کنن. از خدا هم می خوان. فقط بايد بری سراغشون و اگه کمکی هم از دست من بربياد در خدمتم جناب فيلدمارشال!

وحيد نوروزي

سلام...دیروز که پست سرخه حصار را مینوشتم جرقه ای به ذهنم خطور کرد.بعد از کار قشنگ فرداد دولتشاهی در انتخاب برترین وبلاگهای زیست محیطی که کمترین نتیجه اش اعلام موجودیت وبلاگهای ارزشمند مرتبط با محیط زیست و تهیه آرشیو این وبلاگها بود تصمیم گرفتم پیشنهاد فراخوان "نخستین هم اندیشی مدیران وبلاگهای محیط زیستی" راطرح نمایم.به نظرم چنانکه وبلاگ نویسهای زیست محیطی در فضایی گرم و صمیمی.......... لطفا ادامه مطلب را در وبلاگ اینجانب ببینید و چنانکه موافق باشید به این پست لینک دهید و یا جهت حضور در این هم اندیشی اعلام آماد گی فرمایید.

محمد درویش

با سلام و سپاس از سرباز زمین عزیز اگر تارنماي «مهار بيابان‌زايي» دو سالگي‌اش را جشن مي‌گيرد، بي گمان بخش عمده‌اي از اين دوام و پايداري را مديون خوانندگان و علاقه‌مندان بزرگواري چون شما مي‌داند. حرمت اين همراهي و همدلي هرگز در ذهن و جان من خاك نخواهد خورد. درود بر شما و سالي پر از ترانه و لبخند و خاطره در انتظارتان باد.

سرکار استوار

سلام فکر کنم اشتباهی شده آخه اين منم که سربازم باورت نميشه خوب يه سر به پادگان ما بزن

مرجان

آنچه در ارتباط با NGO ها گفته اید... فکر کنم بهتر است نظری ندهم و فقط آه بکشم! و آنچه درباره طبیعت نوشتید... به نکته ظریفی اشاره کرده اید و دقیقاً حق با شماست.

سيامک معطری

سرباز گمنام ممنون که لينک دادی و به ما سری زدی راستی هنوز بروشوری را که برای ژوهانسبورگ طراحی کردی در کيف دستی ام دارم