شماره ۷ ماهنامه زمين منتشر شد

هفتمین شماره از ماهنامه زیست محیطی زمین در چهار صفحه منتشر شد.

ماهنامه زمین- شماره 7- خرداد 1386

برای عضویت در گروه اینترنتی ماهنامه زمین و دریافت رایگان ماهنامه اینجا را کلیک کنید.

برای دریافت این شماره اینجا را کلیک کنید.

پیوست:

سرمقاله این شماره زمین را با هم می خوانیم :

روز جهانی محیط زیست و تنوع زیستی

در حالی که به روز جهانی محیط زیست نزدیک می شویم، هر روز آمارها و گزارش های نگران کننده ای در گوشه و کنار به چشم می خورد. واگذاری مناطق چهارگانه سازمان محیط زیست این روزها با جنجال بسیار در حال اجراست. از طرفی مسئله واگذاری بیش از یک چهارم از پناهگاه حیات وحش میانکاله نیز جریانی است که به راحتی نمی توان از کنار آن گذشت. و البته تخریب ده ها هکتار از جنگل های منطقه سراوان گیلان، آن هم به دستور وزیر کشاورزی!
جالب است! البته به موارد بالا، گرم شدن زمین، بحران زباله، انفجار جمعیت، انواع و اقسام آلودگی های گسترده از آلودگی دریا ها تا آلودگی آسمان ها و صدها مسئله مختلف و تأثیر گذار در محیط زیست را نیز اضافه کنید. هیچ انسان خوش بینی را نمی توانید بیابید که با توجه به وضع موجود محیط زیست، هنوز هم امیدوار به بهتر شدن وضع طبیعت و طولانی بودن حیات بر روی کره زمین باشد.
و طنز قضیه در اینجاست که در چنین موقعیت بغرنجی هم می بایست روز جهانی محیط زیست و روز جهانی تنوع زیستی را  هم گرامی داشت!!

/ 1 نظر / 67 بازدید
طراحی با طبيعت

ميدونی سرباز ، اونقدر تنوع در مسائل و مشکلات زیاده که اصل پایداری در مورد اون هم صدق می کنه : یعنی هر چه تنوع بیشتر ، پایدارتر